Pannon-Freyssinet Kft.

  • Szakterületeink:

    Szakterületeink:

    - utófeszítés magasépítésben - utófeszítés hídépítésben - hídtartozékok tervezése, gyártása, beépítése - szerkezetek megerősítése, javítás - hídépítési technológiák - támfalak, talajhorgonyok

    Bővebben
  • Utófeszítés magasépítésben

    Utófeszítés magasépítésben

    - födémek - alaplemezek - gerendák - ipari padlók utófeszítése

  • Utófeszítés hídépítésben

    Utófeszítés hídépítésben

    - híd utófeszítés külső és belsőkábeles technológiával - szerkezetmegerősítés utófeszítéssel - utófeszítés feszített rúddal

    Bővebben
  • Hídtartozékok tervezése, gyártás és beépítés

    Hídtartozékok tervezése, gyártás és beépítés

    - ferdekábeles rendszerek - saru szerkezetek - dilatációs szerkezetek - földrengés csillapító eszközök

    Bővebben
  • Szerkezetek megerősítése, javítása

    Szerkezetek megerősítése, javítása

    - szénszálas lamella - külsőkábeles utófeszítés - rezgéselnyelő eszközök

    Bővebben
  • Hídépítési technológiák

    Hídépítési technológiák

    - hídemelések - hídtolás tolócsőrrel és árboccal - autoripage, autofoncage

    Tovább
  • Talajhorgonyok, támfalak:

    Talajhorgonyok, támfalak:

    - kábel és rúd horgonyok - ideiglenes és állandó talajhorgonyok - támfal rendszerek - támfalak belsőkábeles feszítése

Reaktorok építése

A nukleáris biztonság kiemelten fontos a modern atomerőművek tervezésében és üzemeltetésében. Az atomreaktorokban keletkező hő és nyomás elleni védelem egyik alapvető eleme a containment kupola, amely egy erős, védőpajzsot képez a reaktor körül. A containment kupola szerepe az, hogy megakadályozza a radioaktív anyagok kiszivárgását és a környezetbe való terjedésüket baleset vagy rendkívüli esemény esetén.

A containment kupola rendkívül ellenálló és tartós szerkezet, amely különleges tervezést és anyagokat igényel. A feszítés (tensioning) egy fontos technológiai megoldás a containment kupola kialakításában, melynek célja a struktúra megfelelő szilárdságának és stabilitásának biztosítása.

A feszítés lényege, hogy előre meghatározott terheléseket vagy feszültségeket alkalmaznak a kupola különböző részeire. Ennek eredményeként a kupola anyaga rugalmasan deformálódik, de még mindig megőrzi integritását és ellenálló képességét a külső hatásokkal szemben.

A containment kupola feszítésének tervezése és végrehajtása a következő lépéseket foglalja magában:

  1. Szimuláció és tervezés: Mérnöki számítások és szimulációk segítségével meghatározzák, hogy milyen terheléseket kell elviselnie a kupolának különböző körülmények között.
  2. Anyagválasztás: A megfelelő anyagok kiválasztása kulcsfontosságú. Ezeknek az anyagoknak ellenállónak kell lenniük a radioaktív sugárzásnak, valamint képeseknek kell lenniük a tervezett feszítésekre reagálni.
  3. Feszítési rendszer kialakítása: A kupolát olyan rendszerrel feszítik, amely rugalmas és szabályozható. A feszítési rendszer lehet manuális vagy automatizált, és lehetőséget ad a folyamatos monitorozásra és szükség esetén azonnali beavatkozásra.
  4. Feszültségellenőrzés: A feszítés hatékonyságát és a kupola állapotát folyamatosan ellenőrzik, például szenzorok és más monitorozó eszközök segítségével.

A containment kupola feszítése tehát a nukleáris biztonság egyik kulcsfontosságú eleme, amely garantálja a reaktorokban zajló folyamatok ellenőrzését és a környezetvédelmet. Ezen technológiai megoldások segítenek minimalizálni a balesetek potenciális hatásait és maximalizálni az atomerőművek biztonságát a jövőben.

Containment feszítést részletesen bemutató videó található az alábbi linkre kattinkva:

https://www.youtube.com/watch?v=3vpZeEhyfX8